Treningi domowe oraz w plenerze

Nie od dziś wiadomo, że codzienna aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasze życie. Poza fizycznymi zmianami, jakie niesie ze sobą regularna aktywność fizyczna, pozytywny wpływ odczuwalny jest także w sferze psychiki. Podczas wysiłku fizycznego do organizmu wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia, które to sprawiają, że po dobrym treningu czujemy sie naładowani pozytywną energią. Poza tym dobra forma fizyczna skutecznie poprawia nam naszą samoocenę.

Ćwiczyć w domu czy na dworze?

wioślarz domowyGdzie i jak ćwiczyć, na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Jest to kwestia własnych upodobań, przyzwyczajeń, a także możliwości. Każdy z nas z pewnością preferuje inną formę ruchu. Najważniejsze, aby wybrany rodzaj ćwiczeń nam odpowiadał i sprawiał nam niekłamaną przyjemność. Nie ma nic lepszego, jak połączenie przyjemnego z pożytecznym. Pozytywne skutki ruchu jakie doświadcza nasze ciało, oraz przyjemność czerpana z przyjemnie spędzonego czasu, to przepis na sukces. Miłośnicy treningów w zaciszu domowym mają możliwość posiłkowania się różnorodnym sprzętem do ćwiczeń, który nie tylko zadba o kondycję, ale także wzmocni poszczególne partie mięśni. Wioślarz domowy jest jedną z maszyn, która uaktywnia szereg mięśni, zarówno rąk, barków, pleców, brzucha, jak i nóg. Podczas ćwiczeń pracuje niemal całe ciało, co daje nam duże pole do popisu oraz doskonałe wyniki treningów. Ale wioślarz domowy to nie jedyne urządzenie do dbania o formę w domu. Dużą popularnością cieszy się także orbitrek, który jest doskonałym urządzeniem do pracy nad wydolnością, oraz nad perfekcyjną figurą. Codzienne treningi aerobowe na orbitreku pomogą w walce ze zbędnymi kilogramami, spalając nagromadzoną tkankę tłuszczową. Dodajmy do tego kilka prostych ćwiczeń siłowych, wystarczą nawet takie z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała. Przepis na sukces gotowy. Równie dużo, albo i więcej, można zdziałać na dworze. Tam, prócz jazdy na rowerze, rolkach, czy klasycznego biegania, można także skorzystać z urządzeń do ćwiczeń, które znajdziemy niemal na każdym większym osiedlu czy kawałku terenu rekreacyjnego w każdym mieście.

Każda forma ruchu ma zbawienny wpływ na nasz organizm, zarówno na ciało, jak i ducha. Poprawa kondycji, koordynacji ruchowej, samooceny, a także poprawa samopoczucia, to wszystko za sprawą aktywnego trybu życia, który pozwoli nam w dobrej formie dożyć późnej starości. Warto zatem zadbać o kondycję już teraz, starając się, aby zdrowe nawyki weszły do codziennego planu dnia, zarówno nam, jak i naszym najbliższym.