Trwałe balustrady gwarancją naszego bezpieczeństwa

 

Balustrady. Obecne w architekturze od dawien dawna. Szklane balustrady to coraz bardziej popularny pomysł, na zabezpieczenie własnych schodów. Dla niektórych ta forma wydaje się być z pozoru mniej trwała. Bardzo często ” z tyłu głowy” część osób, ma pewne błędne stwierdzenie, że takie balustrady nie są wystarczająco bezpieczne. Powstaje zatem pytanie, jak sprawić, żeby była to bezpieczna opcja? Na szczęście istnieje na to rozwiązanie.

Szkło hartowane w balustradach

hartowane szklane balustrady - KrakówHartowane szklane balustrady zapewnią nam maksimum bezpieczeństwa. „Są one równie trwałe, jak te, które wykonuje się z innego materiału” – pisze pracownik, z firmy hartowane szklane balustrady – Kraków. Balustrady szklane, to odpowiedź na potrzeby estetyczne obecnych klientów. Co więcej w ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się balustrady wykonane w całości ze szkła, a nie tylko częściowo. Wcześniej stosowano szkło do wypełnienia między słupami albo ramkami architektonicznymi. Innymi słowy, nie dzieli się ich na mniejsze pola. Szkło idealnie przytrzymuje obciążenia, pojawiające się z tytułu użytkowania balustrad. Na obecnym rynku architektonicznym, mamy gamę produktów, które stanowią ogromny wybór. Dzięki temu możemy stworzyć bardzo oryginalną szklaną balustradę. Bardzo dużo elementów można z ogromną łatwością dopasować, niczym spójną układankę. Na rynku architektonicznym istnieją, nie tylko gotowe, projekty – szablonowe, ale i takie, które tworzy się dla indywidualnych klientów. Można dobrać sobie zarówno mocowania, które będą stanowiły zarówno ozdobę jak i będę podtrzymaniem dla całej konstrukcji. W tym momencie przydałoby napisać kilka słów o samym szkle hartowanym. Jak wiadomo, jeżeli decydujemy się na balustradę w całości albo częściowo ze szkła, wybrany surowiec musi być zdecydowanie trwalszy, niż zwykłe szkło, które potrafi rozbić się na wiele ostrych części. Zwykłe szkło jest kruche. Hartowane zupełnie nie. Tafla szkła hartowanego, w skrócie określanego jako ESG. Jeżeli producentowi zależy na tym, aby było trwałe, szkło ogrzewa się w temperaturze sześciuset stopni, a następnie schładza zimnym powietrzem. To daje nam doskonałą gwarancję jakości. Taki rodzaj przygotowanego szkła stosuje się przy dużych powierzchniach. Istnieje, także drugi rodzaj szkła, wypalanego w nieco niższej temperaturze. Jest to szkło o częściowo wzmocnionej odporności i określa się je jako: TVG.

Dosyć popularną opcją jest szkło laminowane. Można ją dodatkowo zdobić. Szkło hartowane, jest bardzo wdzięcznym materiałem. Pozwoli zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Szkło pasuje do wielu projektów architektonicznych ale i wewnętrznych pomieszczeń. Pasuje zarówno do drewna, metalu i innych materiałów. Polecany w szczególności tym, którzy cenią sobie klasyczny styl i lubią przejrzyste formuły.