Urocze łóżeczko białe z szufladką

 

Przyjście na świat nowego członka rodziny wiążę się w wieloma zmianami w życiu młodych rodziców. Przeplata się ciągle uczucie ekscytacji, lekkiego strachu i tryskającej radości. Nie ma w tym nic dziwnego, dziecko i jego wychowanie to kolejny etap dorosłego życia, który odgórnie jest w nas wpisany przez matkę naturę. Młode pary będące w „stanie błogosławionym” chcąc jak najlepiej przygotować się do przyjścia potomka na świat skrupulatnie wszystko planują.

Urzekające białe łóżeczka z szufladkami

łóżeczko białe z szufladąPlany, które rodzą się zaraz po pierwszy badaniu USG nie mają końca, a ich lista z dnia na dzień się wydłuża. Świat wiruje, a w głowach młodych rodziców pojawią się pytania o płeć, imię, nowe porządki w domu, duże zakupy, zmienia się całe ich życie i zanim wywróci się ono o 90 stopni mają dziewięć miesięcy aby oswoić i przygotować się na nowo zaistniałą sytuację. Tyle o ile płeć to zwykle zderzenie losowe, a wybór imienia to kwestia czasu poświęconego na długie wspólne rozmowy i rozważania, o tyle przeorganizowania domu i zakupu niezbędnego jego dodatkowego wyposażenia jest kwestią chwili, choć mimo to równie ważną. Marzeniem każdej przyszłej mamy jest zorganizowanie osobnego pokoiku dla swojej małej pociechy, który urządzi w pastelowych, delikatnych kolorach, uroczych mebelkach i miękkim dywaniku, a w kącie postawi łóżeczko białe z szufladą. To właśnie posłanie dziecka jest w tym momencie kluczowym elementem wyposażenia, bo przez pierwsze miesiące życia jest to najbardziej uczęszczane przez niego miejsce. Ważne jest aby było nie tyle co wygodne, ale i poręczne. Nie zawsze te ciężkie i masywne sprawdzają się podczas użytkowania. Często właśnie te prostsze i tańsze spełniają swoją rolę bardziej, są wygodniejsze, a dodatkowo można wyposażyć je w uzupełniające szuflady, tak żeby najpotrzebniejsze rzeczy zawsze były pod ręką. Wyposażając łóżeczko dziecka w uroczą i mięciutką pościel, tonę poduszek i misiów oraz kojąco grającą pozytywkę możemy stworzyć prawdziwy raj dla naszego maluszka, zapewniając mu tym samym tak ważne poczucie bezpieczeństwa i idealne warunki do rozwoju i stopniowego odkrywania świata.

Pokój ten ma być królestwem małego szkraba, przepełnionym miłością, uczuciem, ciepłem i czułością otaczającą małego człowieka. To jak dziecko rozpoczyna swoją wędrówkę po świecie kształtuje jego charakter i sposób w jaki postrzega świat, a jego pierwsze łóżeczko jest o tyle ważne, że jest pierwszym miejscem, w którym budzi się jego ciekawość i rozpoczyna swoją odkrywczą przygodę.