Użycie tasiemek z nadrukiem zamiast wstążek

Wielokrotnie zastanawiałem się, jak ubarwić pakowanie prezentów wręczanych w dzień Bożego Narodzenia. Zazwyczaj, oprócz kolorowego papieru, używałem kolorowych sznurków lub wstążek. Całość wyglądała wtedy barwnie, jednak w pewien sposób ubogo. Chciałem to zmienić, w tym celu przed świętami bieżącego roku udałem się do pasmanterii i tam zobaczyłem coś, czego potrzebowałem.

Wykorzystanie tasiemek z nadrukiem

tasiemki z nadrukiemPrzy ladzie moim oczom ukazały się wspaniałe tasiemki z nadrukiem. Część z nich była pokryta życzeniami świątecznymi, część napisami z imionami, a reszta była zadrukowana przeróżnymi wzorami. Mało tego, można było zamówić sobie tasiemkę z własnym nadrukiem! Skorzystałem z kilku propozycji, ale przede wszystkim chciałem mieć tasiemki z imieniem mojej pięknej żony oraz kochanego syna, a także, dla kolegi, tasiemkę z uśmiechającą się buźką. Wszystko okazało się do zrealizowania. Paczka z tasiemkami przyszła do mojego mieszkania po trzech dniach. W sam raz, żeby zapakować prezenty. Gdybyście widzieli zdziwione twarze mojej rodziny, kiedy wręczyłem im podarki opatrzone napisami w formie ich imienia! Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a moja piękna żona zaskoczona pytała, czy sam wykonałem te tasiemki. Powiedziałem, że znalazłem je specjalnie na tę okazję. Wszyscy docenili urokliwość tego pomysłu, a ja sam poszedłem o krok dalej. Zamówiłem w tej samej pasmanterii komplet tasiemek na każdą okazję. Najśmieszniejsza była sytuacja, gdy udekorowałem w biurze krzesło pracownicze mojego szefa jego imieniem. Tasiemki z nadrukiem zrobiły w pracy niezłą furorę! Oczywiście, taki żart mógł zostać źle zrozumiany, jednak w biurze wszyscy jesteśmy dobrymi kolegami, więc skończyło się, rzecz jasna, na śmiechu i dobrym żarcie. Oprócz takich rzeczy tasiemki mogą posłużyć do dekoracji kwiatów, wazonów oraz innych, pięknych rzeczy. Nadruki są dowolne, więc owinięcie taką tasiemką rzeczy bez użycia papieru już samo w sobie stanowi wyśmienity prezent.

Nie spodziewałem się, że akurat ten sposób będzie pasował do prezentu, jednak tasiemki z nadrukiem okazały się czymś wspaniałym. Niby to taka mała rzecz, ale jakże urokliwa i ile osób potrafi przysporzyć o uśmiech na twarzy! Zapytałem pewnego razu ekspedientkę w pasmanterii, czy oprócz mnie dużo osób kupuje te tasiemki. Odpowiedziała z radością, że owszem, ten produkt ma całkiem pokaźne grono fanów, szczególnie wśród rodzin z dziećmi oraz samych dzieci, które kochają posiadać tasiemki ze swoimi imionami. Zadowolony, kupiłem jeszcze jedną partię.