Właściwe szampony przy łuszczycy

 

Nasz dzisiejszy tryb życia znacząco wpływa na nasze zdrowie. I to niestety negatywnie. Coraz więcej mamy dzieci, ale też osób dorosłych z alergiami, nietolerancjami i problemami skórnymi. Najczęściej ich przyczyną jest stres, nieodpowiednia dieta czy drażniące kosmetyki. Większość produktów gotowych, które kupujemy i zjadamy, zawiera mnóstwo dodatkowych substancji konserwujących czy poprawiających smak. Zwykle one przyczyniają się do wyprysków na skórze. Nie tolerujemy też wielu dezodorantów czy kremów naszpikowanych substancjami chemicznymi. 

Walory szamponu na łuszczycę

szampon - łuszczycaJakby jednak negatywnie nie oceniać obecnych wyrobów, często bywają one dla nas wybawieniem w chorobach czy drobnych dolegliwościach. Rozwój nauki i techniki pozwala na produkcję leków i kosmetyków nowej generacji, które na wiele schorzeń pomagają. Jedną z bardziej agresywnych chorób skóry, z którą boryka się współczesne społeczeństwo, jest łuszczyca. Jest to jednak choroba, która wynika z naszych genów. To one predysponują nas do jej wystąpienia. Obecny tryb życia może to jedynie zapoczątkować. Ta podstępna przypadłość dotyka ludzi w każdym wieku. Najczęściej atakuje młode osoby lub te, które ukończyły 50. rok życia. Objawia się charakterystycznymi srebrnymi łuskami na skórze. Wygląda bardzo nieestetycznie, jednak wbrew pozorom nie można się nią zarazić! Dotknięcie takiej skóry nie spowoduje przeniesienia jej na nas. Nie musimy więc piętnować osób z tą przypadłością. Niewątpliwie jest ona jednak uciążliwa. Skóra poza łuszczeniem się często mocno swędzi. Najczęściej dotyka skóry głowy, o którą najtrudniej dbać. Dlatego trzeba zainwestować w jak najlepszy szampon – łuszczyca nieco odpuszcza przy użyciu delikatnych środków. Wybierajmy szampony o jak najlżejszym składzie, niezawierające drażniących konserwantów czy parabenów. Obecnie już kilka znanych marek oferuje linie stworzone specjalnie dla osób z łuszczycą. Warto szukać tych z wyciągami roślinnymi oraz składnikami keratolitycznymi. W jego stosowaniu ważne jest cierpliwość i regularność.

Łuszczyca jest bardzo męcząca i trudną chorobą. Atakuje z zaskoczenia, pokrywa dowolne partie ciała, wywołuje swędzenie i nieestetyczny wygląd. Szczególnie uciążliwa jest na skórze głowy. Możemy jednak radzić sobie z  nią za pomocą najnowszej generacji kosmetyków – szamponów czy kremów, które nawilżą i natłuszczą skórę, nie obciążając jej dodatkowo chemicznymi składnikami. Kupimy je w aptekach czy dobrych drogeriach. Musimy używać ich cierpliwie i konsekwentnie, aby przyniosły trwałą ulgę w walce z chorobą.