Własnoręczne malowanie mebli

 

Gdy zastanawiamy się nad renowacją starych mebli albo znaleźliśmy rewelacyjny mebel w sklepie z antykami, który wymaga odnowienia nie musimy się obawiać. Zwykle odmalowywanie mebli kojarzyło się z wielogodzinną pracą przez kilka dni. Obecnie jest to zabieg całkiem prosty, gdyż do niego możemy wykorzystać farby kredowe będące banalnie łatwe w aplikacji. Nie wymagają one od użytkownika szlifowania ani innych dodatkowych aspektów, które znacznie wydłużają pracę. Warto zainteresować się tym produktem, gdyż jest godny polecenia.

Najprostsze w użytkowaniu farby kredowe

farba kredowa do mebliCoraz więcej osób decyduje się na zajęcia kreatywne albo naprawianie niektórych rzeczy na własną rękę. To sam dotyczy mebli czy innych rzeczy, które posiadamy w domu. Niestety, w przypadku mebli bardzo dużo osób rezygnuje z tej pracy, gdyż wymaga ona poświecenia wielu godzin pracy nawet przez kilka dni. To wszystko przez szlifowanie i bejcowanie, które zajmują wiele czasu. Warto jednak zwrócić uwagę na ciągle rozwijające się produkty. Dlatego też farba kredowa do mebli może być dla nas rewelacyjnym rozwiązaniem, gdyż jest bardzo prosta w aplikacji. Dodatkowo nie musimy szlifować powierzchni ani nakładać na nią podkładu. Oczywiście, na powierzchni wyszlifowanej farba ułoży się jeszcze lepiej, jednak jak stary mebel nie m pęknięć i odpadających płatów farby to nie ma takiej potrzeby. Wystarczy wybrać paletę barw, która nas interesuje, a następnie zacząć pracę. Oczywiście, musimy zabezpieczyć stanowisko pracy folią, aby nie pobrudzić przez przypadek tego czego nie chcemy. Ubierzmy się też wygodnie. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie powierzchni malowanej. Zróbmy to jednak łagodnym detergentem. Kiedy będziemy mieć suchą powierzchnie możemy zabrać się do malowania. Nałóżmy dwie warstwy kredowej farby, aby krycie było maksymalne. Nie zapomnijmy jednak o przerwach na wyschniecie. Potem wystarczy nawoskować mebel ściereczką, która nie zostawia paprochów na naszej powierzchni odmalowanej. Taki mebel jest gotowy do użytkowania.

Bardzo ciekawym i prostym sposobem służącym odmalowaniu starych mebli jest farba kredowa. Warto zwrócić na nią uwagę, gdyż z jej pomocą możemy ominąć etapy szlifowania oraz bejcowania powierzchni. Oczywiście, jeśli chcemy możemy zawsze wykonać te dwa kroki pracy, jednak najważniejsze jest to, aby powierzchnia była odtłuszczona oraz pomalowana dwukrotnie dla maksymalnego krycia. Nie zapominajmy też o wosku. Tak przygotowany mebel jeszcze tego samego dnia powinien być gotowy do używania.