Wybieramy bezpieczne lakiery do paznokci

Małe dzieci uwielbiają naśladować w wielu przypadkach swoich rodziców. Szczególnie interesujące mogą się okazać kolorowe produkty i akcesoria, jak na przykład barwne lakiery do paznokci. Należy jednak pamiętać, że zwykłe lakiery mogą być niebezpieczne dla małych dzieci, dlatego chcąc sprawić im radość, należy wybierać specjalne produkty, które będą w pełni bezpiecznymi wyborami. Niestety wiele kosmetyków, w tym lakierów, nie sprawdzi się do zabawy i warto poświęcić chwilę na znalezienie czegoś bezpiecznego dla pociechy.

Najlepsze i najbezpieczniejsze lakiery dla dziewczynek

bezpieczne lakiery dla dziewczynekRodzice powinni mieć świadomość, że wiele kosmetyków nie sprawdzi się w przypadku zabaw małych dziewczynek. Nie chodzi tu jednak o koszt drogeryjnych produktów, ale przede wszystkim o ich skład. Często bowiem może być on szkodliwy dla delikatnej skóry dziecka i powodować między innymi reakcje alergiczne. Nie oznacza to jednak, iż trzeba całkowicie rezygnować z przyjemności, jaką sprawia dziewczynkom zabawa w salony urody. Możliwe jest bowiem znalezienie lakierów do paznokci dla dzieci. Warto sięgać po sprawdzone i bezpieczne lakiery dla dziewczynek. Obawy rodziców dotyczące malowania paznokci dzieciom są w pełni uzasadnione. Zwykłe kosmetyki nie są bowiem przystosowane do stosowania na delikatnej dziecięcej skórze. Dodatkowo zawierają wiele składników, które mogą powodować podrażnienia. Dlatego niewinna zabawa produktami znalezionymi w kosmetyczce może skończyć się reakcją alergiczną. Dlatego właśnie możliwe jest zakupienie lakierów do paznokci dla dzieci, które są stworzone z myślą o maluchach. Aby wybrać dobry produkt dla dziecka, warto sprawdzać skład produktu, ponieważ nie wszystkie lakiery do paznokci dla dzieci są tak samo dobre jakościowo. Na liście składników nie powinny znaleźć się substancje mogące powodować podrażnienia, jak a przykład formaldehyd czy podrażniający toluen. Dużym atutem są za to znajdujące się w składzie naturalne substancje. Warto także wybierać lakiery na bazie wody, ponieważ są najmniej inwazyjne.

Ważną kwestią w przypadku lakierów do paznokci dla dzieci jest także łatwe zmywanie. Klasyczne zmywacze w swoim składzie mają aceton lub inne silne substancje o właściwościach rozpuszczających. W przypadku dzieci nie można stosować takich produktów, ponieważ bardzo wysuszają skórę i mogą być niebezpieczne. Dodatkowo dzieci często biorą rączki do buzi. Warto więc wybierać lakiery do paznokci dla dzieci, które zmywają się w inny sposób, na przykład produkty peel off, które po zaschnięciu można odkleić.