Wybieramy panele do wnętrz

Współczesne aranżacje wnętrz potrafią zaskakiwać, szczególnie wtedy, kiedy są one projektowane przez specjalistów. Projektanci wnętrz, jeżeli mają takie przyzwolenie od klientów, chętnie eksperymentują z różnymi stylami, tworząc nietuzinkowe i klimatyczne mieszkania lub wnętrza domów. Jednym z kluczowych elementów atrakcyjnych aranżacji wnętrz, jest podłoga. To od niej w dużej mierze zależy klimat danego pomieszczenia. Od kilku lat pracuje w biurze projektowym i zauważyłam, że moi klienci nie są do końca świadomi, jak ważny jest odpowiedni dobór podłogi. 

Najmodniejsze panele tego sezonu

modne panele podłogoweUrządzając poszczególne pomieszczenia w naszych domach czy mieszkaniach, najczęściej koncentrujemy się na odpowiednim doborze kolorów na ścianach, na wyglądzie mebli i odpowiednim dobraniu dodatków. Od ponad pięciu lat jestem aktywnym projektantem wnętrz. Pracuje przede wszystkim z indywidualnymi klientami i zauważyłam, że jeszcze mamy małą świadomość co do tego, jakie czynniki mają duży wpływ na ostateczny odbiór wnętrza. Bardzo dużo osób, na przykład, bagatelizuje wybór podłogi uważając, że ma one drugorzędne znaczenie dla wyglądu wnętrza. Muszą tłumaczyć wielu osobom, że podłoga ma taki sam wpływ na klimat we wnętrzu, jak kolor ścian. Wszyscy są potem pozytywnie zaskoczeni, jak zasada ta przekłada się na rzeczywistość. Większość osób, po moich podpowiedziach, wybiera do swoich wnętrz modne panele podłogowe, imitujące najbardziej popularne rodzaje drewna. Najczęściej panele te są jasne. Dużo osób stawia w dzisiejszych czasach na jasne wnętrza właśnie. Najmodniejsze panele podłogowe wykonane są naturalnych surowców, najlepiej z odzysku. Wpisują się one w ekologiczny trend, który w ostatnich latach praktycznie w każdej branży przybiera na sile. Panele z odzysku jakościowo niczym nie różnią się od klasycznych paneli. Wyglądają równie pięknie we wnętrzach i są równie odporne. Jak chodzi o montaż paneli, to nie jest ona zbytnio skomplikowany. Jak ktoś jest uparty i ma czas, to może pokusić się o samodzielne ich założenie. Najwygodniej, jednak, wezwać fachowca. 

Podłogi w naszych domach i mieszkaniach mają bardzo duże znaczenie dla ostatecznego odbioru całego wnętrza. Są tak samo istotne, jak ściany czy meble. Jako architekt wnętrz zauważyłam, że moi klienci są raczej mało świadomi tego, jak odpowiedni dobór podłóg jest ważny. Najczęściej wybierane są w dzisiejszych czasach panele podłogowe. Te najbardziej na topie wykonane są z naturalnych materiałów, często uzyskiwanych w ramach recyklingu.