Wygodne legowisko dla pieska

Większość z nas ma zwierzaka w domu, niestety 80% z nas niestety nie dba tak dobrze o wygodę naszego psiaka, tak jak powinno. A przecież sami dbamy o siebie w taki sposób, że śpimy w wygodnym łóżku pod ciepłą kołdrą i na miękkim materacu. Wiecie, że pies też lubi mieć wygodnie? że z pewnością chciałby się wygodnie usadowić w łóżku albo na czymś wygodnym jak jego pan ? Niekoniecznie w twardej budzie albo na twardych kaflach. 

Co zrobić żeby pupil odczuł komfort?

wygodny ponton dla psaPrzede wszystkim wygoda naszego pupila powinna być na pierwszym miejscu, zwłaszcza jeżeli chodzi o jego sen. Pies czasami więcej biega i się rusza niż my – ludzie. Zwłaszcza kiedy mamy własny ogród i wypuszczamy tam psa na kilka godzin, pies po przyjściu z podwórka jest bardzo zmęczony, spragniony i głodny, jedyne czego mu trzeba, to oczywiście wygodny ponton dla psa. Jak on dokładniej wygląda? jest to taka większa poduszka, przypominająca materac, w środku jest panka, zaś na zewnątrz pianka jest obszyta albo tworzywem sztucznym tj poliestrem albo bawełnianym materiałem. Wielkość pontonu zależy odo wielkości naszego pupila, rozmiary są naprawdę różne, znajdziemy każda wielkość. Pamiętajcie że lepiej kupić ponton większy niż nasz piesek, niż na styk… Na styk nie warto, ponieważ psu mogę wychodzić łapy czy głowa i wtedy nie będzie emu tak wygodnie. kupując kojec najlepiej wybierać okrągły, pies zazwyczaj przyjmuje pozycję do spania półokrągła, więc myślę, że to będzie idealny kształt dla naszego pupila. Ważne aby ponton nie był ani za bardzo puszysty ani tez za chudy, ponieważ cienki może być nie wystarczająco wygodny, zaś gruby, zbyt bardzo puszysty, to nasz pupil jak jest cięższym pieskiem będzie się w niego zatapiać, a to już dla niego nie bezie komfortowe. Pies myśli jak człowiek, dlatego warto zapewnić mu takie komfortowe minimum w postaci dobrego jedzenia, czystej wody oraz wygodnego legowiska, a na pewno nam się pupil odwdzięczy i będzie szczęśliwy. 

Kupując kojec dla pieska, przede wszystkim musimy się sugerować długością psa i jego szerokością. Zawsze wybierajmy większy ponton, najlepiej okrągły. legowiska dla psa możemy śmiało wybrać pod nasz wystrój, taki ponton nie musi wyglądać brzydko, może mieć fajny design idealny pod nasze wnętrze, tylko po prostu trzeba odpowiedniego poszukać. Niektóre pontony można ze sobą spakować i zabrać w podróż wraz ze swoim pupilem, to jest dopiero udogodnienie, warto wiedzieć również to, że taki kojec nie zajmuje dużo miejsca, no chyba ze mamy bernardyna w mieszkaniu.