Wygodny fotel dla gracza

Każda praca przy komputerze była o wiele bardziej męcząca, niż większości osób się zdawało, nie tylko ze względu na obciążenie oczu, ale również i kręgosłupa. Fotele biurowe nie były bowiem najbardziej wygodnymi siedziskami, i często bardziej przeszkadzały niż pomagały podczas pracy, utrudniając zwłaszcza precyzyjne zmiany na obiektach trójwymiarowych. Przez jakiś czas musiałem znosić niewygodę, zanim usłyszałem o fotelach gamingowych, które były w użyciu głównie przez graczy, aczkolwiek nadawały się również do wykorzystania w pracy.

Komfortowe fotele gamingowe

obrotowy fotel gamingowyPrzed rozpoczęciem następnego projektu zdecydowałem się wreszcie przetestować owe fotele, gdyż koledzy którzy byli bardzo aktywnymi gamerami wystawiali kilku modelom zdecydowanie dobre opinie, nie tylko o ich wygodzie ale również o wielu udogodnieniach, jakie posiadały. Wybrany przeze mnie obrotowy fotel gamingowy należał do modeli z wyższej półki, choć zdecydowałem się na nieco mniej krzykliwe wykończenie, gdyż niektóre modele z owej serii bardzo rzucały się w oczy, głównie ze względu na bardzo intensywne i kontrastujące kolory. Dla mnie jednak najważniejsza była wygoda, i na tym polu byłem mile zaskoczony już po pierwszej sesji przy komputerze. Fotel okazał się bardzo komfortowy, przede wszystkim dzięki anatomicznie rozmieszczonym poduszkom oparcia, które nie tylko pozwalały na wygodną pracę przez długie godziny, ale również pomagały w utrzymaniu prawidłowej postawy i układu kręgosłupa w dowolnej pozycji. Poduszki te nie miały tendencji do odkształcania się, choć z czasem układały się do wymiarów użytkownika. Obicie fotela było o wiele lepsze niż to używane w standardowych fotelach biurowych, gdyż zamiast skóry czy materiałów syntetycznych zastosowano tutaj materiał bardzo przyjemny w dotyku, który na dodatek był termoaktywny i przepuszczał powietrze nawet podczas bardzo długich i intensywnych posiedzeń nad grami czy w trakcie pracy.

Materiał ten był znacznie odporniejszy na uszkodzenia niż skóra czy tworzywa właśnie, znosząc bardzo dobrze zużycie i przetarcia, ale również zabrudzenia czy zalania. Dodatki do owego fotela były bardzo przydatne, gdyż miał on możliwość zamontowania regulowanej półki pod klawiaturę i mysz, pozwalającą na korzystanie komputera w dowolnej pozycji, jak również dodatkowe porty usb, umieszczone na spodzie siedziska. Owe porty pozwalały na bardzo łatwe podłączenie dodatkowych urządzeń peryferyjnych w wygodny i bezpieczny sposób, a przewody na kable zapobiegały splątaniom i przypadkowym uszkodzeniom.