Wyjazd drużyny autem 7-osobowym

Z wielkim zapałem grałem w piłkę siatkową. Od dzieciństwa jest zdecydowanie moją ulubioną dyscypliną sportu. Przez cały okres nauki w szkole podstawowej, gimnazjalnej i w liceum byłem reprezentantem w tej konkurencji na różnych turniejach. Pomimo zakończeniu nauki dalej grałem w siatkówkę, tym razem w amatorskim zespole.

Wyjazd autem 7-osobowym

auto 7 osoboweZamiłowanie do siatkówki nie przeminęło z wiekiem. Dalej chodziłem ze znajomymi na salę pograć sobie w piłkę siatkową i miło spędzić czas. Założyliśmy jakiś czas temu drużynę, z którą występujemy w regularnych rozgrywkach ligowych, ale zgłosiliśmy się również na turniej wojewódzki, odbywający się w innym mieście. Skrupulatnie i rzetelnie do niego się przygotowywaliśmy, chcąc uzyskać jak najlepszy wynik. Z uwagi, że termin zawodów nie pasował każdemu członkowi zespołu, na wyjazd zdecydowało się siedmiu z nas. Zaplanowaliśmy nasz wyjazd logistycznie i uznaliśmy, że pojedziemy dwoma samochodami. Niestety, jednemu z kolegów auto odmówiło posłuszeństwa i konieczna była interwencja mechanika. Zawyrokował on, że pojazd musi zostać u niego w warsztacie na kilka dni stąd jeden nasz środek lokomocji odpadł. W jeden samochód nie byliśmy się w stanie zmieścić, tym bardziej że musieliśmy wziąć ze sobą torby ze strojami i piłki do rozgrzewki. Wówczas jeden z kolegów zaproponował auto 7 osobowe, które można by było wynająć na nasz jednodniowy wyjazd. Po zastanowieniu się i dyskusji między nami uznaliśmy, że jest to całkiem dobry pomysł i byłoby to najlepsze rozwiązanie. Jeden z nas korzystał już z tego typu usług i polecił jedną firmę zajmującą się wynajmowaniem samochodów. Zgłosiliśmy swoją aplikację i przedsiębiorstwo to miało w swojej flocie pojazd 7-osobowy, ze sporym bagażnikiem i silnikiem wysokoprężnym, przez co koszty paliwa powinny być mniejsze. Dokładnie zapoznaliśmy się z ofertą, ponieważ chcieliśmy mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Propozycja wynajmu wyglądała naprawdę atrakcyjnie. Koszty mogliśmy podzielić między nas, także cena wynajmu nie wydawała się taka duża. W końcu zdecydowaliśmy się na ten wariant, ponieważ zależało nam na sprawnym przejeździe na miejsce turnieju.

Podróż na zawody odbyła się bez przeszkód i do wynajętego auta bez problemu zmieściliśmy się wraz z całym naszym ekwipunkiem. Turniej dla nas okazał się sukcesem, ponieważ zajęliśmy 3 miejsce. Walczyliśmy o zwycięstwo, ale niestety nie było nam dane tym razem wygrać. Ucieszyliśmy się, że mimo problemów z autem, szybko rozwiązaliśmy problem i mogliśmy uczestniczyć w naszych pierwszych, wspólnych zawodach.