Wykończenie powierzchni elewacyjnych

Stworzenie unikalnej oraz prestiżowej okładziny na elewację budynku to wyzwanie, które stawia sobie coraz więcej właścicieli jednorodzinnych gospodarstw domowych. W dzisiejszych czasach nie stanowi problemu nabycie odpowiedniej ilości płytek, które pozwoliłyby na stworzenie idealnej okładziny elewacyjnej budynku. Dlatego też coraz częściej są stosowane takiego rodzaju rozwiązania, szczególnie przy nowo wybudowanych nieruchomościach w zabudowie jednorodzinnej.

Drewnopodobne płytki na elewacje

elewacje drewnopodobneWarto zastosować odpowiednie środki przygotowawcze na powierzchnię, na której mają zostać ułożone płytki. Zapewni to odpowiedni poziom ochrony materiałów wykończeniowych, które każdego dnia zostają narażone na oddziaływanie czynników niesprzyjających. Wszelkie elewacje wykonane na powierzchniach zewnętrznych budynków, są to płytki ceramiczne, na bazie gresu lub klinkieru. Nowoczesne materiały wykończeniowe, stosowane na elewacje to także spieki kwarcowe, które sprawdzają się idealnie na dosłownie każdej powierzchni płaskiej. Elewacje drewnopodobne, to płytki z zastosowanym specjalnym wzorem udającym drewno, a z racji niepowtarzalności tych wzorów, odczuwamy wrażenie jakby na powierzchniach elewacyjnych zostały zastosowane prawdziwe materiały wykonane z drewna. Patrząc na wykonane już prace związane z zakładaniem okładziny elewacyjnej, odczuwamy wrażenie bardzo wysokiego poziomu prestiżu oraz oryginalności, która podyktowana jest ułożonymi materiałami z zastosowanym wzorem drewnopodobnym. Wykończenie elewacji materiałami drewnopodobnymi zapewnia oryginalność oraz unikalność, dzięki czemu możemy wyróżnić naszą nieruchomość spośród pozostałych w okolicy. Materiały wykończeniowe, jakimi są płytki elewacyjne z wzorami drewnopodobnymi, są to płytki ceramiczne gresowe lub klinkierowe, a także na bazie kwarcu zmieszanego z żywicą. Są to materiały w pełni odporne na czynniki niesprzyjające, dzięki czemu zachowują swoją kolorystykę przez bardzo długi czas od momentu zastosowania okładziny.

Tradycyjne, oraz pospolite elewacje kończą się na zastosowaniu specjalnego tynku ozdobnego, oraz na zagipsowaniu całej powierzchni elewacyjnej. Niemniej jednak nie musimy dokonywać montażu płytek ceramicznych na całych powierzchniach elewacyjnych, gdyż wystarczy zastosować je na krawędziach budynku, aby stał się on o wiele bardziej oryginalny oraz prestiżowy. Płytki elewacyjne odporne są na działanie zmiennych temperatur, oraz na ataki wandalizmu, przy czym nie niszczą się oraz zachowują swój oryginalny wygląd.