Wyprawka dla dziecka i rodzica

Pierwsze chwile z noworodkiem w domu to niezwykłe przeżycie dla każdego człowieka. Dziecko w tym okresie potrzebuje stałej pielęgnacji i opieki, a rodzice przez cały okres ciąży skrupulatnie przygotowywali się do tego zadania. Umiejętne i przemyślane dobranie elementów wyprawki umożliwi przynajmniej w niewielkim stopniu odciążyć rodziców i wspomóc ich w codziennych czynnościach przy dziecku. Warto więc wybrać kilka szczególnych produktów, o których nie każdy rodzic wie, ale z pewnością każdy chętnie by używał. 

Przydatne elementy wyprawki 

podstawki pod wanienkęNoworodek w domu wymaga od rodziców – poza troską emocjonalną – zabezpieczenia jego podstawowych potrzeb fizjologicznych. Do karmienia dziecka, które zajmuje na początku większość czasu, dobrze jest wyposażyć się w specjalną, podłużną poduszkę, która ułatwi utrzymywanie wygodnej pozycji podczas karmienia naturalnego. W przypadku karmienia mlekiem modyfikowanym, warto zainwestować w podgrzewacz, który znacznie skróci proces wykonywania mleka, co okazuje się zbawienne zwłaszcza nocami. Kolejna kwestia to kąpiel, która z czasem stanie się niemal codziennym rytuałem każdej rodziny. Na początku dziecko jest w pełni zależne od pewnych dłoni rodziców, które podtrzymują je w wodzie. Warto jednak zadbać o swój kręgosłup i ręce jeszcze zanim dziecko stanie się znacznie cięższe i naprawdę zacznie być obciążające utrzymywanie go podczas kąpieli. Specjalne krzesełko do kąpieli to podłużne, plastikowe siedzisko, które umieszcza się w wanience, a w nim kładzie się dziecko. Jest to sposób aby dziecko kąpało się bezpiecznie, a rodzice przy tym cieszyli się czynnością, zamiast odczuwać ból wywołany niewygodną pozycją. Tę niewygodę można zniwelować w jeszcze jeden sposób – zakupując podstawki pod wanienkę. Ta prosta konstrukcja sprawi, że wanienka zostanie umieszczona na podwyższeniu i znacząco zmniejszy potrzebę niewygodnego kucania i schylania się do wanienki umieszczonej na podłodze w łazience. 

Obecne rodzicielstwo jest wspierane przez wiele urządzeń, które w pewnym stopniu odciążają rodziców w opiece nad nowo narodzonym dzieckiem. Warto skorzystać z tych możliwości, gdyż sama opieka jest niezwykle zajmująca i często wyczerpująca, wobec czego nie warto dokładać sobie dodatkowych obciążeń w postaci bolącego kręgosłupa i przeciążonych mięśni. Nowe rozwiązania są proste i bezpieczne, ale przed zakupem warto sprawdzić opinie innych rodziców, choćby po to, aby nie kupić produktów, które w rzeczywistości okazują się być zbędnym gadżetem w domu.