Wyprawka dla nowego pupila

Decydując się na zakup psa warto wybrać taką rasę jaka będzie dla nas odpowiednia. Należy uświadomić sobie kilka kwestii. Aby nowy domownik czuł się dobrze w swojej rodzinie należy wybrać psa w taki sposób aby wspólna egzystencja była przyjemna. To znaczy, że jeżeli lubimy aktywny tryb życia bądź mieszkamy w mieście i potrzebujemy małego psa to należy uwzględnić nasze potrzeby oraz te dotyczące danej rasy psa. Jedną z najchętniej wybieranych jest oczywiście biszkoptowy labrador.

Szczeniak labradora w naszym domu 

labrador retriever - szczeniaki rasoweOkazuje się, że najwięcej jego właścicieli mieszka w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz w Polsce. Jest to pupil, który posiada pozytywne usposobienie, jest łagodny oraz wymaga pewnej dawki ruchy. Przyszły właściciel już od samego początku powinien przygotować się odpowiednio na jego przybycie. Labrador retriever – szczeniaki rasowe będzie potrzebował odpowiedniej wyprawki. Dla nowych właścicieli, którzy nigdy wcześniej nie posiadali zwierząt może się to okazać prawdziwym wyzwaniem. Jednak na samym początku należy zakupić lub zorganizować legowisko. Pies urośnie sporych rozmiarów więc nie powinno być za małe. Należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonane. Nie które łatwiej się oczyszcza i są wygodniejsze w użytkowaniu. Labrador posiada krótką sierść więc pielęgnacja nie będzie wcale skomplikowana. Obowiązkowo jako właściciele będziemy potrzebowali misek. Jeżeli chodzi o wodę to musimy zapewnić labradorowi stały dostęp. Może okazać się to trudne w przypadku sporych upałów. Świetnym rozwiązaniem w tej sprawie są nowoczesne pojniki, które dozują wodę i w razie jej ubytku jest uzupełniana. Dzięki temu nasz labrador będzie miał do nie dostęp cały czas. Jeżeli chodzi o przybycie szczeniaczka z hodowli to warto porozmawiać z hodowcą o jego dotychczasowej diecie. Dzięki temu będziemy wiedzieli w jaki sposób nasz pies był karmiony. Zbyt radykalna zmiana może doprowadzić do różnego rodzaju komplikacji. W tak młodym wieku jelita są bardzo wrażliwe na zmiany i warto zachować pewną równowagę w kwestii jedzenia.

Miska powinna być łatwa w oczyszczaniu. Świetnie sprawdzi się tradycyjne rozwiązanie w postaci metalowego tworzywa. Oprócz tego warto od samego początku zadbać o kupno obroży oraz smyczy. Powinna być ona lekka oraz komfortowa w noszeniu. Dzięki temu masz labrador już jako szczenię przyzwyczai się do wspólnych spacerów. Warto wprowadzać odpowiednie nawyki podczas pierwszej nauki chodzenia na smyczy aby unikać ciągnięcia oraz szarpania.