Wysokojakościowe fugi zewnętrzne

Coraz więcej powierzchni zewnętrznych zostaje wykańczanych odpowiednimi systemami, które pozwalają nam na wykończenie każdej z nich. Są to zarówno schody zewnętrzne, jak również wszelkiego rodzaju tarasy oraz balkony. Podczas wykonywania okładziny, na przykład z płytek ceramicznych które dobraliśmy dla naszych powierzchni, warto także dobrać odpowiedniego koloru fugi, które świetnie komponują się z kolorem płytek ceramicznych.

Fugi epoksydowe z zastosowaniem zewnętrznym

mapei - fugi epoksydowe na balkonyPonadto, warto także zadbać o funkcjonalność spoin dylatacyjnych, która polega między innymi na łatwości zmywania zanieczyszczeń, co pozwoli także na zachowanie całkowitej trwałości kolorystycznej spoin dylatacyjnych. Idealne wówczas okazują się fugi epoksydowe, które są nowością na Polskim rynku, oraz zostały wprowadzone do sprzedaży kilka lat temu. Warto więc zapoznać się z funkcjonalnością tego rodzaju nowoczesnych spoin dylatacyjnych, które zachowują swoją naturalną kolorystykę, oraz nie są podatne na wchłanianie zanieczyszczeń, które mogą powstawać na powierzchniach zewnętrznych. Takiego rodzaju spoiny dylatacyjne oferuje marka mapei – fugi epoksydowe na balkony są to najwyższej jakości spoiny, które charakteryzują się ogromną łatwością ich zastosowania, jak również przy codziennym użytkowaniu powierzchni wykończonej płytkami ceramicznymi, nie sprawiają problemów użytkownikom powierzchni, która dotyczy konieczności częstego mycia fug. Tego rodzaju fugi są odpowiednio odporne na oddziaływanie czynników niesprzyjających, takich jak na przykład promieniowanie słoneczne, czy też opady śniegu lub deszczu. Fugi epoksydowe są to spoiny dwuskładnikowe, które zostają mieszane podczas procesu przygotowywania spoiny do zastosowania. Przed użyciem, należy przeczytać na opakowaniu wartości składników, jakie należy zastosować, natomiast jedno opakowanie spoin dylatacyjnych wystarcza na około 150 metrów kwadratowych, ze względu na bardzo niski poziom zużycia materiału podczas stosowania oraz fugowania płytek.

Do wyboru mamy także pełną gamę fug epoksydowych, przeznaczonych zarówno dla płytek ceramicznych drewnopodobnych, jak również tradycyjnych gresów szkliwionych, ponadto fugi te sprawdzą się także idealnie wśród płytek klinkierowych. Zastosowanie tego rodzaju spoin może mieć miejsce zarówno na powierzchni zewnętrznej, jak również wewnątrz pomieszczenia wykańczanego, gdzie możemy zastosować spoiny charakteryzujące się bardzo wysokim poziomem zachowania czystości, oraz naturalnej barwy kolorystycznej nawet do kilkunastu lat.