Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

Przedszkola oferują wiele dodatkowych aktywności, które mają za zadanie rozwijać i uczyć nasze dzieci. Rodzic niejednokrotnie staje przed poważną decyzją – na jakiego rodzaju zajęcia zapisać malucha? Pozornie może wydawać się, że to bez znaczenia. Tymczasem niejednokrotnie kierunek, jaki wybierzemy, zaważy później w jakiś sposób na całym życiu dziecka. Oczywiście, nie zawsze tak będzie. Jednak to, jakie zainteresowania rozwija nasza pociecha, ma ogromne znaczenie. Warto zatem podjąć świadomą decyzję.

Przedszkole a zajęcia dodatkowe

zajęcia ceramiczne w przedszkoluMożliwości co do delikatnego ukierunkowania rozwoju naszego dziecka jest całkiem sporo. Podjęcie właściwej decyzji wymaga konsultacji z samym zainteresowanym – musimy ustalić, co byłoby najciekawsze dla malucha. Nie należy go wykluczać procesu decyzyjnego. Jeśli natomiast nie da się jednoznacznie stwierdzić, co sprawiłoby frajdę dziecku, musimy pogłówkować. Zajęcia ceramiczne w przedszkolu mogą być dobrą opcją. Dzieci zazwyczaj uwielbiają farbki, pędzle i malowanie. Zabawa z kolorami niejednokrotnie sprawia im prawdziwą przyjemność, a stworzenie czegoś nowego jest niesamowitym przeżyciem. Malowanie ceramiki polega na tym, że ozdabiamy własnoręcznie przy pomocy farb wyrób ceramiczny – może to być chociażby kubek, czy figurka. Wyzwala to pokłady kreatywności, ponieważ z początku ceramika jest najczęściej biała, a dopiero później, wraz z kolejnymi pociągnięciami naszego pędzla, nabiera kolorów. Take miniaturowe dzieło sztuki można podarować później mamie, albo tacie i postawić na honorowym miejscu na domowej półeczce. Wówczas za każdym razem, gdy na nie spojrzymy, przypomnimy sobie, jakie zdolności można rozbudzić w maluchu w prosty sposób. Być może nawet umiejętności plastyczne zaprocentują w przyszłości? Natomiast jeśli dzieło naszej pociechy nie będzie wcale spektakularnie udane, ważne jest przecież to, żeby próbować? W ten sposób również się uczymy wielu rzeczy. Malowanie ceramiki może być świetną zabawą i przede wszystkim o to chodzi – to jest główny cel.

Dzieci w większości chętnie wykonują różnego rodzaju prace plastyczne. Kolorowe farby wprowadzają wesołość i ożywienie, a poza tym malowanie wymaga nieco wysiłku intelektualnego. Kreatywne pomysły są nieocenione i nie należy hamować wyobraźni dziecka. Poprzez malowanie ceramiki można stworzyć coś nowego, poznać nową grupę rówieśników i odnaleźć się w świecie plastyki. Można też zwyczajnie przychodzić na zajęcia po to, żeby się dobrze bawić i niezobowiązująco pomalować figurki.