Zalety ksylitolu i erytrytolu

Każda dieta jest trudna do rozpoczęcia. Tak naprawdę po pewnym czasie organizm przyzwyczaja się do pewnych zmian i nowych nawyków. Jednak aby miały pozytywne efekty, muszą być prawidłowe, posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane ale również smaczne. Dieta wcale nie musi być nudna i nie musimy też rezygnować z ulubionych dań, nawet deserów, jeśli wykorzystamy pewne składniki, które będą idealnym zamiennikiem szkodliwych i kalorycznych substancji.

Słodzenie ksylitolem i erytrytolem

ksylitol i erytrytolJeśli nie chcemy, aby nasza dieta polegała tylko na szybkim zrzuceniu kilogramów ale przede wszystkim na zmianie trybu życia i trwałym zrzuceniu kilogramów, musimy zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy osoby, która dobierze nam kaloryczność posiłków i idealnie dopasuje je do naszego organizmu. Oczywiście posiłki muszą być kalorycznie dostosowane do zapotrzebowania kalorycznego. Jeśli uprawiamy sport, ilość przyjmowanych kalorii musi być znacznie większa niż dla osób, u których wysiłek fizyczny jest niski. Nie musimy podczas takiej diety rezygnować nawet ze słodkich posiłków. Słodkie dania dostarczają nam węglowodanów, które potrzebne są do wytworzenia energii a więc są również bardzo ważne. Wystarczy, jeśli niezdrowe substancje słodzące, takie jak biały cukier, zastąpimy odpowiednikami dającymi identyczny smak a nie dostarczających zbędnych, dodatkowych kalorii. Ksylitol i erytrytol są substancjami, które będą idealnymi zamiennikami cukru. Możemy dodawać te substancje do wszelkiego rodzaju ,,fit deserów”. Obecnie przepisów na takie dania jest bardzo dużo- wyglądają jak standardowe słodycze, na przykład batoniki, smakują bardzo podobnie a są naprawdę zdrowe i dostarczające odpowiednia ilość kalorii. Musimy zrezygnować jednakże kategorycznie z dań, które w swoim składzie zawierają cukier. Musimy wypracować w sobie nawyk czytania składu produktów. Jak do dań przygotowywanych własnoręcznie możemy dodawać substancje zastępujące cukier, tak gotowe posiłki powinniśmy omijać szerokim łukiem- tylko wtedy osiągniemy zamierzony sukces.

Jeśli do zdrowego żywienia dodamy odpowiednią ilość aktywności fizycznej, naprawdę możemy liczyć na bardzo szybkie efekty. Zdrowe ciało nie polega wyłącznie na małym rozmiarze ubrań oraz małej ilości kilogramów na wadze. Lepiej wygląda więcej kilogramów a odpowiednio wymodelowane ciało, zdrowa i jędrna skóra oraz dobra kondycja fizyczna. To możemy osiągnąć tylko i wyłącznie ciężką i mozolną pracą oraz przede wszystkim wytrwałością w swoich postanowieniach.