Zamawiamy druk cyfrowy na tekstyliach

Niebanalne w swojej formie oraz estetycznie wykonane nadruki mogą ozdobić każdy element garderoby. Jedną z metod wykonywania takich nadruków jest druk cyfrowy na materiałach. Czy może ona powstać na dowolnym materiale? Jakie zalety posiada ta metoda nadruków na tkaninach? Jakie efekt możemy uzyskać w ten sposób? Warto uzyskać znacznie więcej informacji na temat tej metody drukowania, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, bądź co gorsza z niego zrezygnujemy. Dużym atutem tego rozwiązania jest możliwość zamówienia wydruków w wielu firmach.

Decydujemy się na kolorowy druk cyfrowy

kolorowy druk cyfrowy na tekstyliachWbrew pozorom nie jest możliwe wykonanie wydruków cyfrowych na wszystkich tkaninach. Materiał, który ma być zadrukowany, powinien mieć w swoim składzie przynajmniej 80% poliestru. W efekcie za materiały, które spełniają kryteria uznaje się tkaniny techniczne, dekoracyjne, sportowe, obiciowe czy polar, tiul i satyna. Druk wykonywany na poliestrze oraz materiałach ze znaczną przewagą tego składnika wyróżniają się wysoką jakością wykonania, a także odpornością na uszkodzenia. Dzięki temu taki nadruk jest bardzo trwały oraz odporny. Warto zdecydować się na kolorowy druk cyfrowy na tekstyliach. Atutem jest także nacechowanie nadruków nasyceniem barw. Mają one głębie koloru oraz powodują wrażenie zatopienia w tkaninie. Zastosowanie druku cyfrowego pozwala na zastosowanie niezliczonej ilości kolorów, z możliwością zastosowania dodatkowego efektu przejść tonalnych. Dzięki temu wzory nie są rozmazanie, każdy z nich ma ostre oraz wyraźnie zaznaczone krawędzie. Należy wiedzieć, że druk cyfrowy jest odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, a same tkaniny zachowują właściwości oddychające. Jest to nowoczesna oraz zaawansowana technologicznie metoda, która umożliwia ozdabianie tkanin dowolnie wybranym wzorem. Nie jesteśmy w tym wypadku ograniczeni zarówno ilością kolorów, jak i wielkością przenoszonych na materiały elementów.

Dostępna na rynku metoda kolorowego druku cyfrowego pozwala na uzyskanie bardzo estetycznych efektów wizualnych. Metoda ta pozwala na nadrukowanie trwałych wzorów, które będą bardzo odporne na działanie różnych czynników. Dzięki temu są one odporne na promienie słoneczne, na pranie, dzięki czemu osoby zdecydowane zakupem będą w pełni zadowolone z trwałości oraz estetyki wykonania. Zwłaszcza, że nadruk cyfrowy umożliwia nam uzyskanie głębi kolorów oraz przejść tonalnych pomiędzy poszczególnymi odcieniami, które prezentują się dzięki temu ciekawiej i estetycznej.