Zastosowanie drewnianych mebli w klasycznym wystroju wnętrza

Miejscem, gdzie wypoczywamy po ciężkim dniu i spędzamy czas przy ciekawej książce lub filmie jest sypialnia. Dlatego bardzo ważne jest, aby była ona urządzona w harmonijny sposób, a meble w niej umieszczone pomagały w utrzymaniu czystości. Sypialnie można zaaranżować w wielu stylach, zależnie od naszego gustu i zainteresować. Obecnie bardzo modne są nowoczesne style loft oraz industrialny, a także klasyczne style prowansalski lub kolonialny z nutą orientu.

Wygodna sypialnia umeblowana komfortowym drewnianym łóżkiem

łóżka drewnianeNajważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. To ono ma wpływ na nasz odpoczynek. Najbardziej polecane i najpopularniejsze są w tej chwili łóżka drewniane, które najlepiej sprawdzają się w klasycznym wystroju wnętrza. Chcąc nadać elegancji i dobrego gustu naszej sypialni dobrze jest urządzić ją przy pomocy masywnym, zdobionych mebli przywodzących na myśl czas z epoki wiktoriańskiej, kiedy to powstało wiele pięknych, stylowych elementów umeblowania. Duże łoże z drewnianym, wysokim wezgłowiem idealnie wpasuje się do tego stylu i będzie nie tylko efektowne, ale w połączeniu z wygodnym materacem stworzy mebel do komfortowego wypoczynku. Oryginalne, wyfrezowane żłobienia będą stanowić dodatkowy element dekoracyjny. Kolorami, które nadają meblowi dostojności jest mahoń lub palisander, zdarza się także, że niektórzy wybierają także ciemny heban. Jeżeli chcemy, aby nasze łóżko było jeszcze bardziej praktyczne, możemy zainwestować w poręczne szuflady na pościel, koce lub inne dowolnie przez nas wybrane przedmioty. Dzięki temu, nie będziemy musieli słać łóżka, dokładnie wygładzając co rano pościel, wystarczy schować ją do wysuwanych pojemników. Łóżka mają swoje standardowe wymiary. W zależności czy śpimy sami czy dzielimy je z partnerem, najlepiej wybrać takie, które będzie odpowiednio duże. Jeśli mamy miejsce w sypialni nie powinniśmy oszczędzać przestrzeni na ten mebel, ponieważ powinniśmy się na nim czuć swobodnie. Nasze wygodne łóżko powinniśmy obowiązkowo udekorować gustowną narzutą, najlepiej w jasnych odcienia beżu.

Każda sypialnia oprócz wygodnego łóżka powinna posiadać jeszcze kilka innych pasujących do siebie mebli. Są to przede wszystkim praktyczne stoliki nocne, na których możemy ustawić lampkę, budzik oraz odłożyć książkę. Dodatkowo, jeśli nie posiadamy odpowiednio dużo miejsca w przedpokoju i salonie, w sypialni możemy wstawić pojemną szafę lub elegancką komodę na ubrania i bieliznę osobistą. Całości dopełnią duże lustro lub znana reprodukcja.