Zastosowanie paneli winylowych

Wykończenie każdego domu, czy mieszkania zazwyczaj zaczynamy od pomalowania ścian oraz położenia podłogi. W przypadku podłogi bardzo duże znaczenie ma rodzaj materiału, który zdecydujemy się wykorzystać do tego celu. Rynek produktów do wykończenia podłogi może nam zaoferować bardzo rozmaite rodzaje podłoża. Dzięki temu będziemy mieli możliwość położenia różnych typów posadzek w poszczególnych pomieszczeniach. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że niektóre typy i rodzaje materiałów do położenia podłóg przystosowane są do konkretnych pomieszczeń.

Czym jest panel winylowy?

trwały panel winylowy na klikZ tego też powodu w większości domów oraz mieszkań możemy spotkać podłogi drewniane, które co do zasady położone są w pokojach, salonie, czasem w korytarzu oraz terakotę, którą wyłożone są podłogi w kuchni oraz łazience. Wynika to w znacznej mierze z właściwości owych materiałów. W związku z tym bardzo ważne jest nie tylko odpowiednie dobranie poszczególnych typów oraz rodzajów danego materiału, ale także możliwość zastosowania produktów dobrych jakościowo. Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań jest panel winylowy. Jest to specjalny rodzaj paneli podłogowych, który cechuje się przede wszystkim bardzo dużą odpornością na wilgoć, zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto jako produkt wykonany z najwyższej jakości drewna cechuje się bardzo dużą elastycznością. Z tego też powodu możemy go śmiało wykorzystać nie tylko do wyłożenia nim podłogi w pokojach, ale także do położenia go w kuchni, czy nawet w łazience. Jeśli chodzi o trwały panel winylowy na klik możemy go nabyć w większości sklepów z akcesoriami do wyłożenia podłogi, a także zamówić w sklepach internetowych. Cena jednego metra kwadratowego tego typu paneli jest zdecydowanie wyższa, niż zwykłych paneli podłogowych. Zazwyczaj wynosi ona około sto złotych za metr kwadratowy, chociaż bardzo często możemy spotkać się z takimi typami paneli winylowych, których cena wynosi nawet sto pięćdziesiąt złotych. Jest to jedna z najdroższych dostępnych na rynku opcji wykończenia podłogi.

Jednakże warto tutaj wskazać na dużo zalet tego rozwiązania. Po pierwsze panele winylowe są o wiele bardziej trwałe, niż zwykłe panele podłogowe. Kolejnym argumentem wartym przytoczenia jest fakt, że nie chłoną one wilgoci. Oznacza to, że woda, która może się rozlać na ich powierzchni nie wchłonie pod spód i nie uszkodzi betonowej wylewki oraz fundamentów. Ponadto panele winylowe pokryte są powłoką antypoślizgową, która nie zawsze znajduje się na zwykłych panelach podłogowych.